سمفونی انهدام درونی من – دختری به‌نام کلوتیلد

28279C34-EA6F-49E3-BA16-560B33E3807F_w393_s

کلوتیلد ریس دختر جوانی از فرانسه است که از کودکی زبان فارسی را به خوبی می‌شناخته و برای شناخت بیشتر از ایران وارد دانشگاه شد. ریس که هرگز فکرش را نمی‌کرد روزی در دیاری که آن‌قدر به آن علاقه داشت و به مردمانش خدمت می‌کرد چنین رفتارهایی را ببیند، تحمل کند و برای فرار از آنچه که قبلا دوست می‌داشت مجبور باشد هر چه از وی می‌خواهند بی‌کم و کاست قبول نماید. وی 5 ماه پیش از بازداشتش به دعوت دانشگاه اصفهان برای تدریس زبان فرانسه بدانجا رفت.

اما می‌گویند اتهام کلوتیلد ریس جاسوسی و اقدام بر علیه امنیت ملی است. می‌گویند وی در «اغتشاشات» 25 و 27 خرداد شرکت داشته و به جمع‌آوری اخبار و عکس برداری از این به اصطلاح اغتشاشات پرداخته است.

این بانوی 23 ساله فرانسوی زمانی که اوضاع و احوال ایران را آشفته دیده است برای خارج شدن از ایران و بازگشت به وطنش اقدام نموده و ماموران جان بر کف و شوالیه‌های گم‌نام امام زمان ایشان را در یک اقدامی ضربتی در آستانه ورود به هواپیما دستگیر نموده و به ناکجا آباد منتقل کردند.

اینکه در این مدت چه بر وی گذشته تنها خدا عالم به آن است البته اگر طبق معمول خواب نبوده باشد و برای سرکشی به منظومه‌های دیگر سفر نکرده باشد. اصلا این موضوع که خداوند الان کجا هستند خود نیازمند ماه‌ها بحث و گفتگو است. اما عده‌ای بر این عقیده هستند که یا ایشان در یکی از این سلول‌های انفرادی زندان‌های زیرزمینی لباس شخصی‌ها گرفتار شده‌اند و عده‌ای بر این باورند که ایشان به دلیل کهولت سن و ناتوانی‌های جسمانی و شایدهم بیماری قلبی در بیمارستان سنت ماری در طبقه هفتم بهشت بستری باشند و کلا بارگاه الهی تعطیل باشد.

عده‌ای هم که کمی علمی‌تر به خدا اعتقاد دارند می‌گویند ایشان برای سرکشی به سیستم‌های دیگر عازم شده و چون سیارات و منظومه‌های زیادی در آنجا هستند چند هزار سالی طول می‌کشد تا دوباره نوبت زمین برسد و با این شرایط که پیش می‌رویم احتمالا وقتی ایشان برای سرکشی به زمین رسیده‌اند از کل این سیاره یکی دو هسته انگور و 4 تا تکه سنگ باقی مانده است…

بگذریم. اتهامات این بانوی فرانسوی اصولا بسیار جالب است، نه اینکه بگوییم سایرین اتهاماتشان جالب نیست ولی خوب وقتی که کیس بین المللی می‌شود اصولا جذابیت‌هایش هم بیشتر می‌شود چون حداقل طی این 30 سال و اندی ما کاملا با این مسایل آداپته شده‌ایم و عادت کرده‌ایم و زیاد تعجب نمی‌کنیم اگر فردا امام زمان را در بیست و سی ببینیم که به دست داشتن در این تلاش برای براندازی نرم در دادگاهی با حضور حاج آقا مرتضوی آن مرد بزرگ پست، آن ریش‌دار بی ریشه، آن شیر مرد پاکتی، آن تیز بین عینکی، آن ریز بین ته استکانی، ای‌تی‌سی، اعتراف می‌نمایند.

حال بگذارید به قسمت خنده دار ماجرا برسیم که همان اتهامات جذاب خانم ریس هستند. ایشان متهم به شرکت در اعتراضات مردمی 25 و 27 خرداد هستند و اینکه در این دو روز اقدام به تهیه فیلم، عکس و جمع‌آوری اخبار و اطلاعات مربوط به این حوادث پرداخته‌اند. تا جایی که حافظه بنده یاری می‌کند تنها در تهران بیش از دو میلیون نفر در خیابان‌ها بودند و همه در این اعتراضات شرکت داشته و به تهیه اخبار، اطلاعات، عکس و فیلم پرداختند. یادم می‌آید حتی جوانانی از میان جمعیت با شبکه تلوزیونی بی‌بی‌سی فارسی تماس گرفتند و SMS ها بود و Twit ها بود و  feed های بود که در تمام پایگا‌های اجتماعی قرار می‌گرفتند و فیلم‌ها بود که در سرویس‌های ویدیویی نظیر youtube قرار می‌گرفتند و همه و همه را مردم از میان جمعیت، از بالکن‌ها از پشت بام‌ها از پنجره‌ها تهیه کرده بودند و اگر قرار باشد کسانی را به این اتهام دادگاهی کرد و تحت شکنجه‌های روحی، روانی و جسمانی قرار داد حداقل نیمی از جمعیت کشور را باید دستگیر کرد.

کلوتیلد ریس بیچاره که از سرزمینی می‌آید که مردم گاهی پلیس را بخاطر عبور از خطوط نارنجی (قبل از خط قرمز که هیچ‌کس از آن نباید رد شود) مورد سرزنش قرار می‌دهند و پلیس تنها نظاره‌گر است و کوچکترین تعرضی به مردم نمی‌نماید، از سرزمینی می‌آید که مردم حتی در اعتراض به زیر گرفته شدن قورباغه‌ها توسط رانندگان روزها دست به تظاهرات می‌زنند و ساعت‌ها با پلاکارت‌هایشان این‌ور و آن‌ور تجمع می‌کنند، از دیاری می‌آید که انسانیت و حقوق انسانی قبل از هرچیزی اهمیت دارند و به غیر از چند استثنا موارد دیگری از پایمال شدن حقوق انسانی در آن دیار دیده نمی‌شود که البته آن‌هم بد است و ما مخالف آنیم ولی به هر حال با شرایط زندگی مردمان ما قابل قیاس نیست.

اگر بخواهیم این‌گونه حساب کنیم حتما اگر دستشان به ساختمان بی‌بی‌سی برسد آن‌را با یک حمله انتحاری منهدم می‌نمایند و اگر هم منهدم نشد انقدر انتحاری می‌روند به سمتش تا بالاخره بشود.

از این‌ها که بگذریم در دستان این جوان‌مردان دون صفت، این مردان نامرد، این مسلمانان دین فروخته، این انسان‌های خود فروخته، این شخصی جامگان بی هویت، این راست مردمان کژ اندیش جز برگی اعتراف که معلوم نیست در چه شرایطی از این دختر جوان که البت زیبا روی هم هست گرفته شده و ما می‌دانیم از آنچه بر ترانه موسوی گذشت این پاکان لجن مال شده، این بیداران وجدان خفته، این فرزندان چندین پدره چقدر به زیبایی حساسند و امیدوارم که آن مسایل برای کلوتیلد ریس پیش نیامده باشد اما می‌توان تصور کرد که ایشان از ظاهر رنگ پریده‌شان احوال و روزهای خوبی را قطعا سپری نکرده‌اند.

باری، برگه‌ای اعتراف که از لحظه بازداشت ایشان تا لحظه محاکمشان آماده بوده و فقط نیازمند یک امضا بوده هیچ چیز مشخص نمی‌شود و اصولا بدون مدرک و بدون سند و بدون شاهد بی‌طرف هیچ‌کس را به دادگاه نمی‌کشانند، بدون وکیل بدون ملاقات بدون هیچ حق ابتدایی یک زندانی، بدون حتی حکم قضایی…

باری چنین است، باری…

حال می‌گوییم بر فرض محال تمام این اتهامات صحیح است و بر فرض محال ماهم خر از بیخ بن و باور کردیم!!! چطور است که بناست جاسوسی که بر علیه امنیت ملی اقداماتی چنین بی‌رحمانه و مزدورانه انجام داده است از زندان بیرون بیاید و برگردد به خانه و کاشانه و به زندگی عادیش ادامه دهد؟ مگر اقدام بر علیه امنیت ملی موستوجب اشد مجازات نیست؟

آیا مردم را بیل فرض کرده‌اید؟ آیا آنها را کودن می‌پندارید و فکر می‌کنید مردم با این سیاه بازی ها خر می‌شوند؟! حداقل یکی را که میزان آی‌کیویش از 25 بیشتر است را بگذارید آنجا کمی قبل از نوشتن سناریوهای شما روی آنها فکر کند. این چه بازی‌ایست که در پیش گرفته‌اید؟ الگو برداری از روس‌ها که خود رسوای جهانیانند تازه نه حتی به همان کیفیت و کمیت، بلکه به مراتب داغانتر و نابودتر و خنده‌دار تر از آنچه روس‌ها در روزگار جوانی پیاده کرده‌اند.

چه کسی را گول می‌زنید؟ مردم را یا خودتان را؟

بترسید از روزی که در آتش خشم مردم نه تنها خودتان بلکه دودمان هفت جد و آبادتان بسوزد. بترسید از روزی که در چنگال خشم و کینه مردم گرفتار شوید که آن‌روز هر اعترافی هم که بکنید و هر چیزی را هم که امضا کنید و جلوی هر تریبونی هم که بایستید نخواهید توانست از این گرداب زوال رهایی یابید.

فکر می‌کنید آنروز هرگز نیاید؟ من به شما تضمین می‌دهم اگر آنروز نزدیک نباشد، بالاخره می‌آید و سوراخ و این‌ور و آن‌ور هم نخواهید توانست خود را گم‌وگور کنید و به هر مملکتی هم که بگریزید آنجا در امان نخواهید بود چون جنایتکار جنگی محسوب خواهید شد و آنانی که حتی فکر می‌کردید صورتتان را هم ندیده‌اند در صحن دادگاهی عادل در گوشه‌ای از این دنیا حسابی خدمتتان خواهند رسید.

Mad Wolf

Advertisements

~ توسط Winterborn در اوت 17, 2009.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: